Kościół św. Stanisława w Siedlcach

Podążając z Ełku na południe Polski, koniecznie trzeba zatrzymać się w ciekawej miejscowości na Południowym Podlasiu. Udając się do miasta Siedlce, bez większego problemu można wskazać, iż posiada ono wiele zabytków. Pierwszym z nich jest między innymi: klasycystyczny budynek teatru, jak i również barokowo-klasycystyczny kościół p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Teatr – ukazuje się, że owy budynek zaprojektowany jest przez włoskiego architekta, o nazwisku Atonio Corazziego, który to został wzniesiony już w pierwszej ćwierci XIX wieku. Pierwotnie mieściły się w tym miejscu wozownie, które należały do Aleksandry Ogińskiej. Początki tak zwanego sięgają przełomu 1788 roku. Miejmy więc na uwadze, iż była to filia nosząca nazwę "Dworskiego Teatru Hetmana Ogińskiego. Miejmy również na uwadze, iż wymieniony kościół św. Stanisława to bez wątpienia najstarszy murowany obiekt tak zwanej architektury sakralnej w mieście Siedlce. Został on wybudowany dzięki fundacji Izabeli oraz Kazimierza Czartoryskich na przełomie lat 1740, a 1749. Wskazuje się również, że w 1793 roku architekt o nazwisku Stanisław Zawadzki przebudował ową fasadę w stylu klasycystycznym.

Współcześnie barokowo-klasycystyczna bryła tegoż kościoła zachowuje wygląd już z czasu tejże przebudowy. Pamiętajmy jednak, że w zdecydowanie większej mierze obiekt pozostał tak zwaną budowlą barokową. Bez wątpienia budowla o dwukondygnacyjnej fasadzie, a w dolnej kondygnacji występuje portyk toskański, na którym to opiera się piękny balkon. W pobliżu kościoła mieszczącego się przy ulicy Starowiejskiej znajdują się również skrzydła boczne już dawnej bramy-dzwonnicy, która to pierwotnie miała również kształt łuku triumfalnego o ,,trzech arkadach”. Ciekawostką również jest, iż owa brama została wzniesiona na owe zlecenie Aleksandry Ogińskiej na przełomie lat 1773, a 1776. Warto więc odwiedzić to miasto i skorzystać z możliwości nocowania w Siedlcach, co umożliwia nam liczna (pod względem hoteli) baza noclegowa.

Najpiękniejsze zakątki Ełku

Po naszej ostatniej wizycie w Borsku (info z bloga) w dalszym ciągu pozostajemy w temacie pięknych polskich miast. Jednak przenosimy się w nieco inną część naszego kraju. W północnym regionie Polski możemy odwiedzić wiele ciekawych kurortów wypoczynkowych – jednym z takich miejsc jest Ełk, który posiada świetnie rozwiniętą sieć hoteli (info z noclegami), atrakcji turystycznych i tym podobnych. Miasto to zlokalizowane jest na terenie województwa warmińsko–mazurskiego. Jest to jedno z największych miast, które możemy znaleźć na terenie przepięknych i zachwycających Mazur (info z encyklopedii). Każdego roku przyjeżdżają tutaj tłumy turystów, którzy chcą skorzystać z uroków tego miejsca. Miasto Ełk położone jest także na terenie Pojezierza Ełckiego. Na co dzień zamieszkuje tutaj prawie 61 tysięcy osób, jednak liczba ta ulega znacznemu wzrostowi w okresie letnim, a to wszystko za sprawą wczasowiczów.

Ełk to miasto pełnie niesamowitych zabytków. Jednym z nich jest Katedra pod wezwaniem św. Wojciecha. Została ona wzniesiona w latach 90. XX wieku. Jej niesamowity wygląd odzwierciedla wszystkie cechy stylu neogotyckiego. Wewnątrz świątyni możemy podziwiać niezwykłe malowidła ścienne oraz piękne obrazy, które przedstawiają sceny z Biblii.

Przebywając na terenie Ełku, koniecznie trzeba odwiedzić Ełcką Kolej Wąskotorową, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Możemy wybrać się na przejażdżkę tym niecodziennym środkiem transportu. Tory kolejki rozciągają się na odległość prawie 400 km. Obecnie funkcjonuje tutaj bardzo popularne Muzeum Ełckiej Kolei Wąskotorowej, w którym możemy podziwiać zabytkowe lokomotywy oraz inne środki transportu. Organizowane są także lekcje dotyczące historii kolejki oraz zasad jej funkcjonowania. Dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem. Zatrzymuje się na stacjach, które prowadzą do różnego rodzaju zabytków oraz atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Skansen Pszczelarski, w którym możemy zobaczyć rzeźbione w pniach drzew domki – ule.

Ełk jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji, urlopu lub weekendu. Liczne atrakcje turystyczne z pewnością sprawią, że będzie to niezapomniany czas, który długo będziemy wspominać. Zarezerwujmy noclegi i wybierzmy się na urlop w to piękne miejsce.

Rezerwaty przyrody w Górach Kaczawskich

Pozostajemy w górskim klimacie. Ostatnio Karpacz, a teraz?Miłośnicy przyrody, stojąc przed wyborem miejsca na wakacje, powinni rozważyć przepiękne Sudety. Noclegi w Górach Kaczawskich na pewno zaspokoją zainteresowania przyrodą oraz wymagania wielbicieli zwierząt, roślin oraz geologii. Góry Kaczawskie to południowo-zachodnie pasmo Sudetów, znajduje się tu wiele rezerwatów przyrody, przez które prowadzą szlaki turystyczne. Dzięki nim na swojej drodze możemy spotkać mnóstwo ciekawych gatunków roślin. Można tu również zobaczyć kilka interesujących zwierząt, gadów, płazów, ptaków i ssaków.

Najwięcej szklaków turystycznych znajduje się w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Jego powierzchnia to blisko 16 hektarów. Bardzo popularnymi miejscami w parku są: Wąwóz Myśliborski oraz Czartowska Skała o wysokości 468 m n.p.m., powstała w wyniku działań wulkanicznych. Istnieje tu wiele ścieżek dydaktycznych, dzięki którym poznać można przyrodę, budowę geologiczną parku. Z powodu występujących tutaj chronionych roślin, na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego utworzono 9 rezerwatów przyrody. Między innymi „Góra Miłek” to leśny rezerwat przyrody w Wojcieszowie, gdzie przede wszystkim chroniona jest roślinność kserotermiczna, rosnąca na wapiennym podłożu. Kolejnym ciekawym miejscem jest „Buczyna Storczykowa na Białych Skałach”, tam podczas leśnych spacerów trzeba być ogromnie uważnym, aby odnaleźć leśne gatunki storczyków, które są tu chronione. Spokojnym spacerem możemy też odwiedzić „Buki sudeckie” – lasy pełne tajemniczości oraz świeżego, czystego powietrza. Znajdują się tu pozostałości lasu pierwotnego w postaci żyznej buczyny. Roślinność kserotermiczna na podłożu bazaltowym występuje także w rezerwacie „Ostrzyca Proboszczowicka”. Jego częścią jest również wierzchołek góry powstałej w wyniku działalności wulkanu. Jeśli chcemy zobaczyć różę bazaltową, to musimy odwiedzić „Wilczą Górę”. Rezerwat znajduje się na stoku bazaltowego wzniesienia, gdzie można zobaczyć wspomnianą formę zastygania bazaltu.

Poznaj uroki Karpacza

Karpacz to przepiękne miasto w województwie dolnośląskim, które słynie przede wszystkim z położenia wśród gór. Z pewnością nikt nie pozostanie obojętny wobec tych zachwycających krajobrazów oraz unikalnej przyrody. Oprócz tego znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Z kolei zupełną alternatywą tych terenów są Kaszuby, wypełnione wodami i pięknymi łąkami [szczegóły pod hasłem: wpis].

Na pewno trzeba wybrać się do Muzeum Zabawek [szczegóły pod hasłem: muzeum w Karpaczu], które mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego. Jeszcze do 2011 roku mieściło się ono w Karpaczu Górnym przy ulicy Karkonoskiej. Muzeum otworzono w 1995 roku i powołała je uchwała Rady Miejskiej. Podziwiać tu można eksponaty, które pochodzą przede wszystkim ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, który był twórcą Wrocławskiego Teatru Pantonimy. Zbiory przekazano Gminie Karpacz jako darowiznę w 1994 roku. Gabloty, w których znajdują się te różnorodne i przepiękne zabawki są malowane ręcznie przez Kazimierza Wiśniaka. Warto wiedzieć, że muzeum odwiedził kiedyś sam Tadeusz Różewicz. Poeta napisał nawet wiersz o pobycie w tym wyjątkowym miejscu. Był on zresztą zaprzyjaźniony z Henrykiem Tomaszewskim.

Koniecznie trzeba zwiedzić również kościół Wang, który wybudowano na przełomie XII oraz XIII wieku w norweskiej miejscowości Vang. Kiedy świątynia została przeznaczona do rozbiórki, została zakupiona przez Muzeum Królewskie w Berlinie. Rok później trafiła ona właśnie do Karpacza. Warto wiedzieć, że świątynię tę składano bez używania gwoździ! Imponująco prezentują się między innymi szczyty dachów, które ozdobiono głowami smoków. Są one charakterystyczne dla słynnych łodzi wikingów. Obok świątyni stoi dzwonnica wykonana z granitu. Poza tym kościółek otoczony jest przez cmentarz. Właśnie tu pochowano między innymi Henryka Tomaszewskiego.

Imponująco prezentuje się także zapora na Łomnicy, która jest półkolistą zaporą wodną i wybudowano ją z granitowych bloków. Powstała ona na początku XX wieku, aby nie dopuścić do takich powodzi jak ta, która miała miejsce pod koniec XIX wieku. Przez zaporę prowadzi czerwony szlak turystyczny. Jej długość wynosi ponad 100 metrów i ma ona pięć przelewów.

Do Karpacza warto przyjechać całą rodziną, bowiem atrakcji w tym wyjątkowym mieście nie brakuje. Poza tym funkcjonuje tu doskonała baza noclegowa [szczegóły pod hasłem: noclegi w Karpaczu], pokoje dostępne są zarówno w ekskluzywnych hotelach, jak i pensjonatach oraz gospodarstwach agroturystycznych.

Rodzinny wypoczynek w Okunince

Pomysłów na ciekawe wakacje ciąg dalszy. Ostatnio opalaliśmy się na plażach Darłowa, teraz ruszamy dalej. Na wschodzie naszego kraju jest jeszcze bardzo dużo ciekawych miejsc do odkrycia. Większość z nich znana jest wyłącznie mieszkańcom najbliższej okolicy, ewentualne województwa. Jednym z takich przykładów lokalnych kurortów wypoczynkowych, o którym w pozostałych regionach naszego kraju raczej mało kto słyszał jest Okuninka. Jest to niewielka wioska (poza sezonem liczba stałych mieszkańców oscyluje w granicach 500 osób) położona zaledwie siedem kilometrów na południe od Włodawy. W sezonie letnim na tym odcinku kursuje dodatkowa komunikacja miejska zapewniając tym samym bezpośredni dojazd nad samo jezioro.

Niewątpliwym atutem Okuninki jest doskonale zorganizowana baza noclegowa, która jest w stanie pomieścić tysiące chętnych osób. Wśród obiektów noclegowych przeważają pola campingowe oraz ośrodki wypoczynkowe. Większość z nich umożliwia również na swoim terenie rozbicie namiotu – jest to chyba najtańsza opcja noclegowa Okuninki dostępna nad tym jeziorem. Ośrodki wczasowe rozmieszczone są dookoła Jeziora Białego, które zajmuje powierzchnię ponad 5 hektarów. Dzięki temu, niemal z każdego miejsca można zejść bezpośrednio na niewielką plażę. Niektóre campingi posiadają dodatkowo własne drewniane mola z których można podziwiać przepiękne zachody słońca oraz można także na nich łowić ryby, oczywiście jedynie pod warunkiem, że posiada się odpowiednie zezwolenie od lokalnych władz.

Co ciekawego można robić w Okunince? Ta niewielka miejscowość jest doskonałym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Na terenie większości obiektów noclegowych znajdują się place zabaw albo boiska do gry w siatkówkę czy koszykówkę. Ponadto, w jednej z kilku przystani można wypożyczyć kajaki czy rowerki wodne. Okoliczne lasy zachęcają również do długich spacerów – warto jednak wybierając się do lasu dokładnie zakryć wszystkie partie ciała – z uwagi na lekkie zimy występuje obecnie bardzo dużo kleszczy, które mogą przenosić groźne dla życia ludzkiego choroby.

Moc atrakcji w nadmorskim Darłowie

Darłowo to piękna nadmorska miejscowość, zlokalizowana w powiecie sławieńskim. Każdego roku zachwyca tysiące turystów 5 kilometrową plażą, która podzielona jest na dwie części, przez przepływającą tędy rzekę Wieprzę. Oba kąpieliska różnią się od siebie charakterem. Zachodnia połowa piaszczystego wybrzeża, idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju aktywności, takie jak sporty wodne, wyprawy motorówką, czy kajakiem lub po prostu wygłupy w gronie znajomych. Wschodnia część natomiast sprzyja błogiemu lenistwu w cichej atmosferze i przy płytkich wodach, tworzących przytulne baseny, z wodą cieplejszą o kilka stopni.

Darłowo jest pełne niespodzianek, a ich odkrycie, może okazać się dla nas nie lada wyzwaniem. W tym celu dobrze zaopatrzyć się w przewodnik, gdyż ilość zabytków może nas wprawić w osłupienie. Jednak kurort ten posiada o wiele więcej możliwości, a dla spragnionych zabawy przygotowana jest cała oferta. Warto z pewnością wybrać się na rejs, po otwartym morzu, podczas którego możemy cieszyć się wyprawą lub złapać za wędkę i sprawić sobie w ten sposób obiad. Darłowo posiada też kilka szlaków turystycznych, które można przemierzać w różny sposób, w zależności od naszych upodobań. Na jedną z czterech ścieżek, możemy się wybrać na rowerze, dzięki tutejszej wypożyczalni, choć znacznie lepszym pomysłem będzie konna przejażdżka, połączona z podziwianiem natury. Taki relaks z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Nie zapominajmy, że wśród atrakcji znajdziemy też wiele ciekawostek dla najmłodszych, jak chociażby lunapark, aquapark, czy park linowy. Pamiętajmy, że aktywny wypoczynek, o wiele bardziej pomaga nam naładować akumulatory, niż bierne kąpiele słoneczne. Darłowo to kurort, który przysporzy nam wiele atrakcji, a co za tym idzie również i radości. Tak przeżywane emocje, będą dla nas motorem przez najbliższe miesiące, spędzone w oczekiwaniu na kolejny wyjazd. Darłowo to doskonały kierunek na wakacje, bez względu na to czy chcemy się wyszaleć, czy szukamy spokoju. W zależności od naszych upodobań, powinniśmy dostosować swój wybór w kontekście pokoju, a warto wiedzieć, że baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowo,0.html) daje nam duże pole manewru. Noclegi w Darłowie to ośrodki wypoczynkowe zapewniające komfort i niewysoką cenę. W ten sposób możemy się cieszyć wymarzonym urlopem, bez obaw o nadszarpnięcie budżetu.

Bielawe i atrakcje na plaży w Ostrowie

Przez większość roku miłośnicy pływania w morzu i patrzenia na bezkres wody mogą tylko za tym tęsknić. Dlatego też warto wykorzystać nadarzający się urlop (lub nawet jeden weekend), aby napawać się pięknem Bałtyku oraz nadmorskimi terenami. Doskonałym miejscem ku temu jest Ostrowo znajdujące się przy Jastrzębiej Górze. Niezbyt szeroko znana miejscowość stanowi idealny punkt wypadowy zarówno do wycieczek, jak i zaszycia się na kilka dni przed światem. Może właśnie dlatego dla tak wielu turystów z Polski jest to doskonała baza noclegowa, gdzie z dużym wyprzedzeniem wynajmują pokoje {Ostrowo – meteor-turystyka.pl}.

Widok na morze jest bezcenny, zwłaszcza w miejscowości, której ostatnie zabudowania leżą od jego brzegów niecały kilometr. Trzeba także wspomnieć o tym, iż Ostrowo leży wzdłuż niebieskiego szlaku turystycznego. I właśnie blisko tego szlaku, tuż nad urwistym zboczem, znajduje się wieża widokowa. Co prawda aby tam dotrzeć należy udać się pół kilometra poza granice wioski, jednak naprawdę warto, gdyż rozległa panorama "Bielawe" rekompensuje wszelki trud. A czym jest „Bielawe”? W najkrótszym ujęciu jest to kompleks torfowisk wrzosowiskowych, które znajdują się na pograniczu trzech gmin. Podmokłe tereny zostały tak nazwane ze względu na biały puch wełnianek, które co roku w maju masowo tu kwitną. Mimo to warto przyjść w to miejsce nie tylko na wiosnę.

A jeżeli znudzą się już widoki z wieży, warto udać się na nadmorską plażę w Ostrowie. Dzięki temu, że miejscowość znajduje się między większymi miejscowościami na tutejszych plażach zawsze znajdzie się miejsce na rozłożenie koca. Atutem jest także to, iż piaszczysty teren zajmuje bardzo szeroki i długi pas ziemi, więc nie mamy wrażenia zatłoczenia. Takie plażowanie daje dużą dozę intymności oraz pozwala właściwie wypocząć niezależnie od tego czy w pobliżu są małe dzieci. Dla wyjątkowych miłośników relaksowania się na łonie natury atrakcję będzie stanowić również to, iż w pobliżu znajduje się las sosnowy, którym pięknie pachnie leśną żywicą. Dodatkowo pas zieleni leśnej doskonale maskuje hałas samochodów pochodzący z pobliskiej drogi. Na koniec warto wspomnieć o tym, iż wzdłuż wejścia na plażę biegnie rzeka Czarna Woda, która następnie wpada do Bałtyku. Jak widać w niewielu miejscach można zaznać tylu atrakcji na plaży co w Ostrowie.

Zalew w Krasnobrodzie i inne ciekawe miejsca Roztocza

Roztocze to miejsce wyjątkowe. Jest to malownicza i spokojna kraina Polski wschodniej, która przyciąga do siebie zwłaszcza tych, którzy chcą odciąć się od życia wielkich miast. Tu czas płynie wolniej, a piękno przyrody oraz ciekawe krajobrazy pozwalają się zrelaksować i wypocząć. Wszystkiemu towarzyszą piękne miasteczka z licznymi zabytkami.

Wśród nich jest także wiele miejsc, gdzie możemy się zatrzymać. Baza noclegowa w tych stronach jest doskonale rozwinięta. Znajdziemy tutaj liczne pensjonaty, prywatne kwatery i mnóstwo gospodarstw agroturystycznych. Możemy tutaj zarezerwować także bardziej luksusowe noclegi. Roztocze oferuje wiele miejsc w hotelach oraz ośrodkach SPA, gdzie oprócz nich, można także skorzystać z bogatej oferty w salonach odnowy, na basenach i siłowniach. Wiele z tutejszych miasteczek kusi także restauracjami oraz kawiarniami, gdzie można miło odpocząć po zwiedzaniu.

Jednym z miejsc, gdzie koniecznie powinniśmy się udać, jest Zalew w Krasnobrodzie. Jest to największe regionalne kąpielisko, gdzie w ostatnich latach bardzo mocno zainwestowano w infrastrukturę turystyczną. Znajduje się tutaj strzeżone kąpielisko na piaszczystej plaży, przy której powstało także drewniane molo. Cały zbiornik otaczają wyznaczone ścieżki spacerowe oraz rowerowe trasy. W okolicach działają także boiska do gier zespołowych, kompleks basenów, park linowy oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Działa także prężnie zaplecze gastronomiczne, więc możemy spędzić tutaj cały dzień.

Jeśli jednak znudzi nam się leżenie na plaży, to warto się wybrać na spacer. Można np. przemaszerować fragmentem Centralnego Szlaku Pieszego Roztocza. Jego całkowita długość to 195 kilometrów, więc na jego pokonanie w całości mogą pozwolić sobie nieliczni, którzy mają wystarczająco sił oraz czasu. Ale zwiedzając chociaż fragment szlaku, czeka nas wiele atrakcji oraz interesujących miejsc do odkrycia. Trochę krótszy jest natomiast Centralny Szlak Rowerowy Roztocza. Prowadzi on przez większość najważniejszych miejscowości w tych stronach.

Roztocze to malownicza kraina, gdzie można odpocząć zarówno leżąc i grzejąc się na słońcu, jak i zwiedzając pieszo lub na rowerze najciekawsze miejsca. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, będziemy zadowoleni i wypoczęci. Niestety, przyjdzie taki czas, że będziemy musieli wrócić do domu, ale może za rok wrócimy tutaj znów.

Darłówko – na wyciszający urlop

Chcąc miło spędzić czas, nacieszyć się pogodą, a przy okazji podreperować swoje zdrowie, można się wybrać nad Morze Bałtyckie. Miasteczka, które się nad nim znajdują, są idealnym miejscem na każdy urlop wypoczynkowy, między innymi zalicza się do nich Darłówko.

Ta miejscowość jest zintegrowana z Darłowem, dużym kurortem turystycznym, a jednak posiada swoje odrębne własności. Przede wszystkim może się ona poszczycić wspaniałą Latarnią Morską, która góruje nad okolicą. Po wyjściu na sam szczyt można podziwiać zachwycające morskie krajobrazy, warto sobie w tym miejscu zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Inną atrakcją, która czeka tu na turystów, jest port morski. W tym miejscu cumują wszystkie statki, wychodzące w morze. Wśród nich można znaleźć liczne kutry rybackie, statki wycieczkowe, a także prywatne łodzie mieszkańców i turystów. Jest możliwość wybrania się stąd na wyprawę w morze, co może być nie lada przeżyciem. W miasteczku kwitnie życie towarzyskie, otwarto tu wiele restauracji i kafejek, gdzie można smacznie i niedrogo popróbować miejscowych specjałów. Oczywiście największą popularnością cieszą się tu ryby morskie, podawane na wiele różnych sposobów.

Bardzo często są tu też organizowane różne imprezy, szczególnie w sezonie letnim. Wiele z nich odbywa się na plaży, gdzie ludzie chętnie się spotykają i razem bawią. Jedną z najbardziej popularnych imprez, które są tutaj organizowane, jest Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Zwiedzając miasteczko można się natknąć na dwa piękne pomniki, które mają uwieczniać pamięć po rybakach, którzy nie wrócili z morza, a także ludzi zasłużonych dla ekologii i ochrony środowiska.

Baza noclegowa Darłówka proponuje mnóstwo miejsc noclegowych dla każdego. Przed sezonem letnim, warto dokonać rezerwacji internetowej z dużym wyprzedzeniem {Darłówko noclegi w internecie}, jeśli zależy nam na wysokim standardzie. Kwatery są rozmieszczone po całej okolicy. Można tu znaleźć nocleg w hotelu, pensjonacie, domu wczasowym, czy w domku letniskowym. Szczególnie ta ostatnia propozycja, cieszy się tu dużą popularnością. Modne stały się też pola namiotowe, gdzie można rozbić własny namiot i spędzić miło czas w bliskim kontakcie z otaczającą naturą. Darłówko jest idealną lokalizacją nad morzem, na letni, ale nie tylko, wypoczynek z dala od domu i obowiązków.

Akademia Słońca w Łukęcinie

Osoby decydujące się spędzić wolny czas w Łukęcinie, na pewno będą z tego powodu bardzo zadowolone. To przede wszystkim inwestycja w aktywny wypoczynek oraz edukację na najwyższym poziomie. Skutecznie działa tu Akademia Słońca, gdzie organizowana jest letnia uczelnia wypoczynku. Jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu zwłaszcza dla dzieci oraz młodzieży.

Celem tej akademii jest to, aby propagowany na szeroką skalę był zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczna. Miejsce doskonale wywiązuje się z tej funkcji, dlatego warto się tam wybrać z dziećmi przynajmniej raz. Zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczna przydadzą się praktycznie każdej osobie, niezależnie od wieku, więc na pewno warto wziąć pod uwagę pobyt w tej miejscowości.

Dzieci są niezwykle zadowolone z uczęszczania do tej uczelni, ponieważ już na samym początku otrzymują swój własny indeks, gdzie zbierane są zaliczenia z poszczególnych przedmiotów dotyczących aktywności fizycznej. Jak widać, jest to zabawa na najwyższym poziomie, a do tego niesamowita frajda dla najmłodszych. W zajęciach mogą uczestniczyć również dorośli, więc dba się o zacieśnienie więzi rodzinnych oraz o wspólne spędzanie czasu. Organizowane w tym miejscu są również profesjonalne zajęcia ratownicze, a co za tym idzie, można się w szybkim tempie dowiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy potrzebującemu oraz jak uratować tonącą osobę.

W akademii można wziąć udział w bardzo dużej ilości różnorodnych gier oraz zabaw edukacyjnych, odbywa się też rywalizacja w budowaniu figur piaskowych. Na pewno nikt nie będzie się w Łukęcinie nudził, więc nie ma nic dziwnego w tym, że coraz większa liczba osób decyduje się na zarezerwowanie tam miejsca noclegowego. Oprócz ogromnego komfortu, na zainteresowanych czeka duża dawka atrakcji turystycznych i zajęć dla najmłodszych, co bardzo ucieszy rodziców. Akademia Słońca w Łukęcinie to jedyne tego typu miejsce w regionie, dlatego jest ono tak często odwiedzane przez turystów, również tych zagranicznych. Zapisanie dziecka do takiej akademii dla wielu rodziców okaże się strzałem w dziesiątkę.